Лист підвищеної міцності

Гарячекатана листова сталь підвищеної міцності для мостобудування – спеціальний прокат, який використовується при створенні мостових переходів (автомобільних і залізничних) через річки. Експлуатаційні характеристики та властивості конструкційних матеріалів для мостобудування регламентуються ДСТУ 6713. Зокрема, сталеві листи високої міцності виготовляються відповідно до ДСТУ 6713-91.

Класифікація, типи і різновиди

Прокат може виготовлятися на основі наступних марок сталі:

 • 16Д
 • 15ХСНД
 • 10ХСНД

Для «відповідальних» об’єктів використовується 15ХСНД або 10ХСНД. Між собою ці марки відрізняються межами плинності при механічних навантаженнях на розтяг. 15ХСНД має межу плинності 345 (Н/мм2), а 10ХСНД 390 (Н/мм2).

Крім цих марок сталей може також використовуватися 06ГБД. Цей метал має таку ж саму межу плинності, як і 10ХСНД. У деяких випадках допускається використання різних марок сталей в межах одного конструкційного вузла. Наприклад, лист підвищеної міцності з 10ХСНД допустимо з’єднувати з однотипною листової сталлю 06ГБД.

Листове залізо можна класифікувати за типом термообробки на наступні категорії:

 • Без термообробки (I категорія)
 • У нормалізованому стані (II категорія)
 • У термічно покращеному стані, з загартуванням і подальшим тривалим відпуском (III категорія)

Лист підвищеної міцності II і III категорій створюється за вимогою замовника. Стандартним варіантом прокату підвищеної міцності вважаються листи I категорії, тобто без термообробки.

Листовий прокат можна класифікувати і по товщині:

 • Тонколистовий (до 4 мм)
 • Товстолистовий (від 4 до 60 мм)
 • Плити (товщина від 60 мм і вище)

Найбільшу популярність отримали листи з високою міцністю такої товщини: 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 25, 28, 30, 32, 36, 40, 50 (мм).

Залізо можна класифікувати за ступенем точності на наступні категорії:

 • Підвищеної точності
 • Нормальної точності

Крім цього, прокат можна розділити на наступні типи:

 • З допуском до роботи
 • Вимагає обробки різанням
 • Вимагає обробки тиском

Лист підвищеної міцності може поставлятися:

У рулонах (з товщиною до 12 мм)

Розмірним листом у стопках

У випадках, коли прокат призначений для облицьовування, гарячекатані листи можуть додатково піддаватися холодній прокатці. Ця маніпуляція дозволяє отримати гладку, практично до дзеркального блиску, поверхню листового заліза.

Де застосовується прокат?

Сфера застосування листової сталі при будівництві мостів дуже і дуже широка. Залізо підвищеної міцності використовується для створення несучих конструкцій, при обшивці транспортних прольотів, для з’єднання мостових переходів з іншими об’єктами інфраструктури (залізничні полотна, автомобільні дороги, пішохідні доріжки, трубопровідні магістралі та ін.).

Особливості виробництва прокату

Замовляючи залізо, потрібно взяти до уваги такий момент, що чим вище товщина листа, тим гірше його якість. Справа в тому, що серединний шар піддається мінімальним навантаженням з боку прокатних валків. Необроблена серцевина товстого прокату буде мати «сирі» механічні властивості.

Лист отримується прокаткою розігрітою до певної температури заготовки (чушки). При виробництві товстолистової сталі, край прокату виходить нерівномірним. Цей момент усувається наступною вогневої різкою торця.

Тонколистовий метал виходить, якщо заготовки додатково притиснути вертикально розташованими валками. В цьому випадку виходить універсальний широкосмуговий лист підвищеної міцності.

Властивості сталі 15ХСНД

Конструкційний низьколегований метал, який чудово підходить для створення міцних і надійних зварних конструкцій. Сталь знайшла широке застосування в машинобудуванні, мостобудуванні і суднобудуванні. Цей матеріал проявляє хороші експлуатаційні характеристики в найширшому діапазоні температур (від -70 до + 450 ° С). Метал відрізняється дуже тривалим терміном служби. Втома сталі 15ХСНД не проявляється довгими і довгими десятиліттями.

Злам прокату показує наявність волокнистого матеріалу в концентрації більше 50%, що дозволяє використовувати метал в найвідповідальніших конструкціях, на які впливають динамічні ударні та інші типи навантажень.

Що ми пропонуємо?

У нас в наявності завжди є листовий прокат збільшеної міцності зі сталі марок 15ХСНД або 10ХСНД. Ми пропонуємо прокат у рулонах, формованими стопками, в смузі.

При необхідності, може бути проведена додаткова термообробка продукції до II і III категорії.

Тут можна замовити лист будь-якої товщини. Ми виробляємо тонколистовий і товстолистовий метал, а також плити завтовшки більше 60 (мм).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 4,33 из 5)
Loading...

Переваги роботи з нами

Прямі контракти

із заводами

виробниками

Широкий

асортимент

металопродукції

Згуртована команда

фахівців

високого рівня

Продукт відповідає

найвищим стандартам

якості