Двотавр (Двотаврова балка)

Балка двотаврова – різновид металопрокату з профілем Н-подібної форми. Використовується в якості несучих конструкцій для створення будівельних споруд, мостових переходів, а також двутаври широко застосовуються при створенні кранів мостового типу.

Велику популярність отримала балка зі сталі 09Г2С. Цей металопрокат винесено в окрему категорію, так як він володіє унікальними за своєю природою експлуатаційними характеристиками. Використання нержавіючої сталі 09Г2С дозволяє застосовувати балки при облаштуванні довгих прольотів без додаткової підтримки. Крім цього, вироби з 09Г2С здатні якісно функціонувати при температурах від -70 до + 425 ° (С). Цей прокат не боїться підвищеного рівня вологості, він витримує високі ударні навантаження і здатний стійко переносити умови підвищеного тиску.

У компанії «МИР» можна купити двотаврові балки зі сталі з доставкою в будь-який з регіонів України.

Класифікація

Типів і різновидів двотаврових балок існує дуже-дуже велика кількість. Всю серію цього металопрокату можна класифікувати за такими ознаками:

 1. Ширина полиць:
 • Вузькополичні (У)
 • Нормальні (Б)
 • Широкополичні (Ш)

Широкополичний металопрокат має полку, що перевищує висоту двотавру на 40-60%. У нормальних балках ширина полки відповідає висоті прокату.

Крім цього, існують двотаврові балки зі сталі середньополичного типу, вони займають проміжне положення між широкополичним і нормальним прокатом.

Також, існує і колонний прокат (К). Такі балки мають спеціальні полиці, які чудово справляються з опорними навантаженнями.

Ширина полки впливає на ступінь опору до механічних навантажень. Прийнято вважати, що широкополочні балки мають неймовірно високу стійкість до деформацій на скручування і згин. Крім цього, широкі полиці забезпечують високий рівень стійкості прокату та ударні навантаження і вібрації. Широкополичний двутавр застосовується при облаштуванні найвідповідальніших об’єктів.

 1. Ухил полиць:
 • Звичайний
 • Спеціальний

Звичайним прийнято вважати ухил в 6-12%. Для створення підвісних шляхів мостових кранів використовуються балки з ухилом полиць на 12%.

Спеціальним вважається ухил в 16% і більше. Такий двутавр використовується при облаштуванні шахтних проходів.

Чим більший ухил полиць, тим більш високим навантаженням здатний чинити опір прокат.

 1. Призначення:
 • Загальнобудівельні
 • Спеціальні

Загальнобудівельним є прокат, який використовується при будівництві об’єктів цивільного призначення.

Балка спеціального призначення ділиться на 2 категорії:

 • Для армування шахтних стволів, індекс С
 • Для підвісних шляхів, індекс М
 1. Матеріал виготовлення:
 • Вуглецева сталь
 • Низьколегована сталь

Вуглецеве залізо використовується в прокаті загального призначення. Легований двутавр, наприклад, балка (сталь 09Г2С) використовується на найвідповідальніших об’єктах, наприклад, мостовий перехід або конструктивні елементи кран-балки.

 1. Точність:
 • Нормальна
 • Високая
 1. Довжина:
 • Мірна
 • Немірна

Мірної прийнято вважати довжину від 4 до 13 метрів. Немірна довжина може перевищувати ці показники. Балки немірної довжини виготовляються за погодженням із замовником. Прокат з довжиною менше 3 (м) прийнято вважати залишками або «обрізками».

Особливості прокату

Двотавр є невід’ємною частиною будь-якої будівельної споруди. Із цього прокату виготовляються несучі балки для стін, міжповерхові перекриття, покривельні конструкції. Прокат Н-подібної форми використовується в якості будівельного матеріалу при створенні різного устаткування. Без двутаврів не може обійтися жоден кран мостового типу. Наприклад, двотаврові балки зі сталі використовуються і в якості підкранової колії (підвісної, наземної), і в якості кран-балки для переміщення вантажопідйомного візка або лебідки (талі).

Даний прокат не має обмежень на зварюваність. Тобто, вуглецевий прокат чудово буде поєднуватися з легованим. Крім цього, двутавр можна фіксувати методом клепки і болтовим кріпленням. Цей прокат є універсальним, ним легко можна оперувати при створенні різних за конструкцією і призначенням об’єктів, від будівель до машинних виробів.

Зверніть увагу на вартість, ціна балки зі сталі 09Г2С і вуглецевого конструкційного металу позначена в каталозі.

Де купити двотаврові балки зі сталі?

Компанія «МИР» пропонує найширший асортимент прокату. Тут ви знайдете балки всіх типів і модифікацій, від двутаврів загального призначення до вузькоспеціалізованого прокату з унікальними експлуатаційними характеристиками.

Ми пропонуємо двотаврові балки з різних марок заліза. В асортимент металопрокату увійшли вироби із конструкційного вуглецевого металу звичайної якості і балки з легованої сталі з підвищеним рівнем міцності.

Зверніть увагу на ціни. Ми пропонуємо кращий прокат по самій демократичній вартості.

У нас можна купити двутавр з такою довжиною, яка вам потрібна. У нас є прокат мірної і немірної довжини. Також, ми здійснюємо нарізку балок за допомогою плазми, відповідно до запитів наших клієнтів.

Переваги роботи з нами

Прямі контракти

із заводами

виробниками

Широкий

асортимент

металопродукції

Згуртована команда

фахівців

високого рівня

Продукт відповідає

найвищим стандартам

якості