Лист конструкційний

Листова конструкційна сталь – особливий різновид прокату, який використовується при виготовленні зварних і клепаних металоконструкцій. Також, леговані конструкційні сталі застосовуються для створення цистерн і посудин, що працюють в умовах підвищеного тиску. Виробництво гарячекатаного листового заліза регламентується положеннями ДСТУ 19903-74.

Зверніть увагу, скільки коштують конструкційні сталі, ціна прокату позначена в каталозі.

Класифікація, типи і різновиди

Всю серію листового прокату з легованих конструкційних сталей можна класифікувати за такими ознаками:

 1. За точністю (товщина листа до 12 мм):
 • Підвищеної точності (А)
 • Нормальної точності (Б)

Лист високої точності має чудові лицьові поверхні. Дуже часто такий прокат застосовується в якості облицювального матеріалу.

 1. За рівнем площинності:
 • Нормальної площинності (ПН)
 • Поліпшеної площинності (ПУ)
 • Підвищеної площинності (ПВ)
 • Особливо високої площинності (ПО)
 1. За типом бічної кромки:
 • Обрізна (О)
 • Необрізна (ПЗ)

Як правило, кромка обрізається плазмою або вогнем. У деяких випадках використовується метод холодної механічної різки.

 1. За габаритними розмірами:
 • Стандартні розміри (згідно з додатком)
 • Стандартні розміри, які не ввійшли в додаток (за погодженням із замовником)
 • Нестандартні розміри (за погодженням із замовником)

Якщо замовляється сталь конструкційна легована, купити прокат можна:

 • У рулонах (товщиною до 12 мм)
 • У стопках

Рулонна сталь може вимагати додаткової обробки тиском (в процесі правлення).

Прокат може створюватися зі звичайної вуглецевої сталі: Ст, Ст2, Ст3, Ст4, Ст5. А може і з вуглецевої сталі підвищеної якості: Ст8-20, Ст25-45.

Крім цього, конструкційна сталь може бути легованою. Велике поширення отримав низьколегований гарячекатаний прокат. Листове залізо цього типу володіє чудовою міцністю, стійкістю до дії агресивних середовищ, збільшеним порогом плинності. Такий метал добре вариться і легко піддається жорсткому клепанню.

В якості низьколегованих сталей використовуються: 09Г2 (Г2С), 10Г2С1, 16-17ГС (Г1С), а також 10-15ХСНД, 15-22К і т.д.

Крім усього іншого, прокат може бути:

 • Холоднодеформований
 • Гарячекатаний

У випадках, коли листи призначені для облицювання металоконструкцій, гарячекатана продукція може додатково піддаватися холодному прокату.

Відносно холоднокатаних листів, цей прокат використовується для штампування. Метал володіє високим рівнем пластичності та ідеально рівною красивою поверхнею. Холоднокатані листи виробляються товщиною до 5 мм. Нерідко холодний прокат отримує стійкість до впливу концентрованих кислот.

Якщо вам необхідна сталь конструкційна, купити прокат можна з доставкою в будь-яке місто України.

Область застосування і характеристика

Листовий прокат з конструкційних сталей є матеріалом №1 для виготовлення комунікацій, які працюють з агресивними середовищами. Наприклад, труби для парових котлів, підприємств нафтохімічної галузі та ін.

Крім цього, даний прокат є основним в суднобудівній, авіаційній і машинобудівній сферах. Леговані конструкційні сталі є неймовірно «довгоживучими». Прокат стійкий в солоній морській воді, він стійко переносить підвищені і знижені температури, цей метал володіє чудовими характеристиками міцності, з ним легко і зручно працювати.

У суднобудівної галузі конструкційна сталь використовується для створення захисних шарів корпусу. Цей метал не вимагає нанесення лакофарбових покриттів, Він має гарну корозійну стійкість і високий рівень міцності. Сталі цієї серії можна використовувати навіть при створенні криголамів.

Даний прокат добре вариться. При цьому можна використовувати саме класичне електродугове зварювання на стандартних налаштуваннях сили і напруги струму, без флюсу, аргону і інших хитрощів. Зварювальний шов проявляє найкращі експлуатаційні характеристики. Він має гарну стійкість до дій механічних навантажень навіть в умовах низьких температур (до -40 ° С).

Цей прокат добре себе зарекомендував при створенні труб для парових котлів. З листового металу створюється безшовний прокат. У сплав заліза можуть входити тугоплавкі матеріали. З такого прокату часто створюються жаростійкі комунікації, які призначені для ТВЕЛів атомних станцій і пароперегрівачів великих котелень.

Область застосування листового прокату дуже-дуже широка. З ростом якості конструкційних сталей поліпшуються і їх експлуатаційні характеристики. При цьому, дана група металів є найбільш доступною за вартістю.

Відносно холоднокатаного листового заліза, то цей прокат використовується в ковальсько-пресовому виробництві. Холоднокатана сталь має чудовий рівень пластичності. Цей матеріал є ідеальним для виготовлення штампованих виробів, починаючи від елементів для всіляких машин і закінчуючи столовим посудом.

Зверніть увагу, скільки коштують конструкційні стали, ціна листового заліза позначена в каталозі.

Що ми пропонуємо?

У компанії «МИР» завжди є в наявності вся номенклатура листового прокату з конструкційних сталей. Ми пропонуємо якісний вуглецевий і легований метал. В асортименті є і тонколистовий, і товстолистовий прокат, включаючи плити. Ви маєте можливість замовити як прокат стандартних розмірів, так і спеціальне листове залізо з необхідними вам геометричними розмірами.

Наша продукція створюється в суворій відповідності з ДСТУ і технічними умовами на випуск листового заліза з конструкційних марок сталі. Прокат супроводжується всією необхідною технічною документацією та сертифікатами.

Замовляйте листову сталь конструкційну, купити прокат ви можете з доставкою в будь-який регіон України. Звертайтеся, чекаємо на вас!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Переваги роботи з нами